Telefon : 0 346 219 1156
Belgegeçer : 0 346 219 1155
 Beyaz Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Tıp Fakültesi tarafından Dönem 1 öğrencileri için geleneksel hâle getirilen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Kültür Merkezimizde yapıldı.

Tören öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Tıp Fakültesi öğrencilerimizin çektiği fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisini gezdi.

Daha sonra “Beyaz Önlük Giyme Töreni”ne geçildi. Törene Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Taşkın, Prof. Dr. Mehmet Çimen, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Görler, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, Dekanlar, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, öğretim elemanları ile öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Törenin açış konuşmasını yapan Rektörümüz Yıldız sözlerine 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak başladı. Tıp Bayramının tarihsel gelişiminden söz eden Rektörümüz Yıldız, tıbbıyelilerin dün nasıl direndilerse bugün de aynı durum söz konusu olsa yine direneceklerine inandığını söyledi. Rektörümüz Yıldız, ”Tıp Fakültesi 194 öğretim üyesiyle öğrencilerimize 1974 yılından beri eğitim vermektedir. Fakültemiz yaklaşık 1100 yatağa sahip bir hastane ile ilimiz ve çevresine hizmet vermektedir. Üniversite dediğimizde şehirde akıllara ilk olarak hastane gelmektedir, biz de göreve geldiğimiz günden bu yana hep hastane üzerinde çalışmalar yapmaktayız. Daha iyi hizmet vermek için bu çalışmalarımız devam edecek. İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir hizmet sunmayı amaç edinen bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarının, bu mesleğe yeni adım atan tıp öğrencilerimizin ve ailelerinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum.” dedi.